Mezi prameny Labe

Cesta nejzajímavějšími údolími Krkonoš spojujícími oba prameny Labe. Labe pramení na Labské louce a Bílé Labe asi kilometr východně od Luční boudy v soustavě rašelinišť, ve kterém pramení i Úpa. Pramen Bílého Labe leží výše než turisty hojně vyhledávaný pramen Labe.

Cestou spatříte mnoho vodopádů, z nichž nejvyšší je Pančavský vodopád, který dosahuje při tání sněhu výšky až 162 m a je nejvyšším českým vodopádem.

Procházka k prameni Labe

Pramen Labe je symbolické místo, cca 200 m od skutečného pramene Labe. Místo patří k nejvyhledávanějším cílům vycházek na české straně pohoří. Jeho význam byl oceňován již roku 1684, kdy je navštívil a požehnal královéhradecký biskup Jan František Kryštof z Talmberka. Od roku 1968 je zde kamenná stěna, vyobrazující barevné znaky 26 významných měst, jimiž Labe na své cestě k moři protéká.

K vrcholu Szrenica

Szrenica je překrásný dominantní vrchol v hlavním hřebeni Krkonoš, s nadmořskou výškou 1362 m. Tyčí se nad Szklarskou Porębou a vede na něj dvojsedačková lanová dráha z polské strany. Na vrcholku stojí známá horská chata Szrenica, vrchol hory je pokryt žulovým suťoviskem.
Trasa poskytuje mnoho výhledů z hlavního hřebene na polskou i českou stranu. Vede nádhernými partiemi Krkonoš.


Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraV provozu
Růžová Hora - SněžkaV provozu

Partneři

  • logo_hannah_2_200x63.png
  • logo_keen200x33.png
  • RockPoint_200x65.png

Data poskytují

Humlnet CHMU YR.NO