Nadm. výška:855 m
GPS:50.6935, 15.7331

Pec pod Sněžkou

Východ: 05:14 Východ: 21:39
Západ: 20:52 Západ: 04:21


Pec pod Sněžkou

Pohled z webkamery na Relaxpark v Peci pod Sněžkou a dále do údolí směr Velká Úpa. Vlevo přehrada v Bukovém údolí, okolo níž je pěkná procházka a za ní lanový park.

Pec pod Sněžkou je město v Královéhradeckém kraji na severovýchodě Čech. Město leží v Krkonoších na řece Úpě a Zeleném potoku. Má přibližně 610 obyvatel a rozlohu 5214 ha. Novodobou dominantou města je osmnáctipatrový hotel Horizont. Součástí katastru města je i nepatrná část historického Slezska, ležíci severovýchodně od horského hotelu Luční bouda. Dotčené území náleželo do roku 1959 k Polsku.

Pec pod Sněžkou je významným horským střediskem zimní i letní rekreace a významným centrem cestovního ruchu. Přímo ve městě se nachází areál Skiresort Pec, který patří k nejlépe vybaveným v ČR a nově patří do skupiny Skiresort Pec pod Sněžkou - Velká Úpa - Černá hora. Tím došlo k zásadnímu rozšíření nabídky počtu lanovek, vleků a sjezdových tratí, kdy SkiResort ČERNÁ HORA - PEC  nabízí 6 lanovek, 33km sjezdových tratí a 33 lyžařských vleků na společnou jízdenku.

Celoročně je také možno využít čtyřsedačkovou lanovou dráhu na Hnědý vrch. Na území obce se nachází nejvyšší hory České republiky - Sněžka a Studniční hora.

Záchranná služba

  • logo_ZSVH_small.gif

Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraV provozu
Růžová Hora - SněžkaV provozu

Partneři

  • hannah_vh.png
  • logo_keen200x33.png
  • RockPoint_200x65.png

Data poskytují

Humlnet CHMU YR.NO