O nás

Vítáme všechny milovníky turistiky, běžkování, skialpinismu a mnoha dalších outdoorových sportů v hřebenových partiích Krkonoš.
Na portálu VrcholkyHor.cz pro vás vybíráme aktuální informace o počasí, zajímavostech, doporučených trasách a akcích na hřebenech Krkonoš.

 

 

Naším motivem pro tvorbu tohoto webu byly časté dotazy návštěvníků Luční a Labské boudy a telefonáty zájemců o výlet do této části Krkonoš ohledně předpovědi počasí a schůdnosti turistických či běžeckých tras. A tak jsme si řekli, proč se nepokusit dát tyto informace na jedno místo.

Počasí tady u nás se dosti liší od počasí na velké části České republiky, ale sdělovací prostředky se ve svých předpovědích této vysokohorské oblasti moc nevěnují...

V dobách inverze je zde často krásné počasí a pohled na oblaka shora si jen málokdo nevyfotí. V dubnu už je často v nížinách slunečné jaro, zatímco u nás je možné se ještě projet na běžkách, třeba i v tričku s krátkým rukávem. Naopak zima k nám přichází dříve a v některých dnech se zde výrazněji projeví subarktický charakter zdejší oblasti. Cestou od Výrovky ke kapličce směrem na Luční boudu se počasí rázem změní. Často zde člověk prochází oblačností, která se projevuje pořádnou mlhou a dosti "svěžím" větrem.

Odměnou pro návštěvníky této oblasti je překrásná krajina a fauna těchto nejvzácnějších partií Krkonoš.

Věříme, že zejména informace o aktuálním počasí, které pro vás od našich partnerů získáváme, vám pomohou lépe plánovat váš pobyt na nejvyšších místech České republiky. Proto na webu najdete i náměty na turistické výlety v nejbližším okolí.

 

tým Záchranné služby vrcholky hor z. s.

 

Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraMimo provoz
Růžová Hora - SněžkaMimo provoz

Partneři

  • hannah_vh.png
  • logo_keen200x33.png
  • RockPoint_200x65.png

Data poskytují

Humlnet CHMU YR.NO